شنبه ، 25 فروردين ، 1403
حداقل
پیوندهای مرتبط
حداقل
میثاق طلبگی
کد خبر: 623   |  دفعات بازدید : 1611   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

ايستادگي يک ملت موجب عزّت او مي‏گردد

25 آبان, 1392 18:16

بحمدالله امروز عزّت مردم در کشور ما، بر اثر همين روح استکبار ستيزي است. و استکبارستيزي موجب انزواي هيچ ملتي نمي‏شود. آمريکاييها خودشان مي‏خواهند اين طور وانمود کنند که اگر ملت ايران با ما رابطه برقرار نکند، منزوي مي‏شود! ما با امريکا، رابطه هم برقرار نکرديم، رابطه را هم رد کرديم؛ نه که منزوي نشديم، بلکه در قضيه اجلاس سازمان کنفرانس اسلامي در تهران و يک قضيه ديگر قبل از آن، همه دنيا گفتند که آمريکا در مقابل ملت ايران منزوي شد! ايستادگي يک ملت، موجب انزواي او نمي‏شود، بلکه بيشتر موجب عزّت او مي‏گردد. همچنان که رابطه با دولت آمريکا يا هر دولت ديگر هم هيچ گره‏اي را از کار ملتي که خودش نتواند دردهاي خود را علاج کند، باز نمي‏کند.

شما به ملتهاي شرق آسيا نگاه کنيد! يکي از رؤساي معروف همين چند کشور آسيايي که در قضاياي بحران اقتصادي، چند ماه قبل دچار ضرر شدند، در قضيه کنفرانس اسلامي که به تهران آمده بود، به من گفت : «ملت ما يک شبه تبديل به يک ملت فقير شد»! مي‏گفت عامل آن هم همين سرمايه‏داران صهيونيست و آمريکايي هستند! آن کشور، با آمريکا هم روابط صميمانه، يا رابطه دوستانه دارد. مگر رابطه مي‏تواند مشکلي را از کار يک ملت حل کند؟! مگر استکبار و ايادي دولت آمريکا و ديگران، آن وقتي که منافعشان ايجاب کند، به ملتي رحم مي‏کنند؟! نه به اقتصاد رحم مي‏کنند، نه به فرهنگ، نه به مردم، نه به پول و نه به اقتصاد بين‏المللي. به کسي رحم نمي‏کنند!

حال فلان آقاي نويسنده، از فضاي بازي که بحمدالله در کشور ما هست، سوء استفاده کند و ايستادگي ملت ايران را بگويد «انزوا»! آيا اين انزوا است؟! آيا ملتي که همه دنيا از عزّت و عظمتش خبر مي‏دهند، منزوي است؟! اگر معناي منزوي اين است که يک ملت مستقل باشد و تسليم اين و آن نشود، اين انزوا از هر چيز ديگري بهتر است! اين انزوا نيست. خيال کرده‏ايد که اگر ملت ايران از اصول خود صرف نظر کند، از راه پرافتخار دوران حيات مبارک امام برگردد و دست دوستيِ التماس آميز و حقارت آميز به سوي قدرتها دراز کند، همه مشکلات اقتصادي اين کشور، يک شبه حل خواهد شد! ابداً!

بخشی از بیانات مقام معظم رهبری

نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد نمایید:

حداقل
جستجو