چهارشنبه ، 15 مرداد ، 1399
حداقل
اخبار مرتبط با حوزه هاي علميه
کد خبر: 670   |  دفعات بازدید : 2098   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

برگزاری پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه­های علمیه

08 بهمن, 1392 16:46

پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه­های علمیه از اسفندماه 1392 آغاز می­شود.

مدیر دفتر قرآن و عترت حوزه­های علمیه با اعلام این خبر افزود: پنجمین دوره مسابقات قرآن و حدیث در رشته­های تفسیر، معارف حدیث، قرائت تحقیق و ترتیل قرآن، حفظ قرآن و حدیث در دو مرحله مقدماتی و کشوری ویژه طلاب برادر حوزه­های علمیه سراسر کشور برگزار می­شود.

حجت الاسلام علی مقنی نصرآبادی مدیر دفتر قرآن و عترت گفت: مرحله استانی (مقدماتی) مسابقات در رشته­های حفظ 1، 5 و 10 جزء و رشته قرائت ترتیل، در تاریخ 1392/12/15 به صورت سراسری و همزمان در مراکز استانی حوزه­های علمیه در دو بخش کتبی و شفاهی می­باشد.

وی در ادامه افزود: مرحله نهایی این رشته­ها در تاریخ 1393/1/29 در شهر مقدس قم و با حضور راه­یافتگان به مرحله نهایی، برگزار می­گردد. همچنین مرحله مقدماتی رشته­های حفظ 20 جزء و کل قرآن و رشته قرائت تحقیق در همین تاریخ در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام مقنی نصرآبادی تاریخ برگزاری رشته­ های تفسیر و معارف حدیث و حفظ حدیث را روز پنجشنبه 1393/2/4 اعلام کرده و گفت: این رشته­ ها به صورت کتبی و به صورت همزمان در مراکز استانها برگزار می­گردد.

ایشان گفت: مرحله کشوری مسابقات در رشته­های حفظ 20 جزء و کل قرآن و قرائت رشته تحقیق در روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 اردیبهشت ماه 1393 با حضور راه­یافتگان به مرحله کشوری و حضور اساتید و داوران بین المللی و طلاب علوم دینی برگزار می­شود.

ایشان با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات قرآن و حدیث در حوزه­های علمیه، بخش تلاوت معنا محور را از ویژگی­های پنجمین دوره مسابقات برشمردند و گفتند: بخش تلاوت معنا محور بر اساس مؤلفه­های تلاوت معنا محور و با هیئت داوری مستقل، با آیین نامه و فرم­های داوری مجزا مورد ارزیابی قرار گرفته و از هدایا و مزایای ویژه برخوردار می­باشد.

آخرين مهلت ثبت نام پايان بهمن ماه 1392 مي باشد جهت كسب اطلاعات بيشتر  و ثبت نام به پايگاه اينترنتي معاونت تهذيب:http://tahzib-howzeh.com  دفتر قرآن و عترت مراجعه فرماييد.

لينك مستقيم خبر


نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد نمایید:

حداقل
جستجو