جمعه ، 30 مهر ، 1400
حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 891   |  دفعات بازدید : 62   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

درس اخلاق هفتگی 8مهر1400

08 مهر, 1400 14:10
لقمان علیه السلام پیامبر نبود، لکن طبق روایات کثیرالتفکر، حسن الیقین و حکیم بود و به قدری حکیمانه سخن میگفت که خداوند متعال ذیل مواعض ایشان بحث خود را مطرح میکند. پس تصور کنید همینک در محضر حضرت لقمان نشستید و ایشان که حرفش مورد تایید پروردگار عالم است، شما را نصیحت میکند. آن هم نصایحی که خطاب به فرزندش بیان میکند مناسب حال شما جوانان عزیز است.
درس اخلاق هفتگی 8مهر1400

درس اخلاق هفتگی جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام طبق روال هر هفته، با حضور طلاب در مسجد ولی الله اعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف و با ذکر نکات اخلاقی توسط حجت الاسلام و المسلمین کرباسی، از نویسندگان تفسیر راهنما و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد.

استاد کرباسی در این جلسه بر اساس سوره ی مبارکه ی لقمان گفت: لقمان علیه السلام پیامبر نبود، لکن طبق روایات کثیرالتفکر، حسن الیقین و حکیم بود و به قدری حکیمانه سخن میگفت که خداوند متعال ذیل مواعض ایشان بحث خود را مطرح میکند. پس تصور کنید همینک در محضر حضرت لقمان نشستید و ایشان که حرفش مورد تایید پروردگار عالم است، شما را نصیحت میکند. آن هم نصایحی که خطاب به فرزندش بیان میکند مناسب حال شما جوانان عزیز است.

تولیت محترم جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام در ادامه ضمن اشاره روایتی از رسول مکرم اسلام صل الله علیه و آله افزود: خداوند متعال در آیه دوازده سوره شریفه لقمان میفرماید: «(به واسطه صفاتی که لقمان داشت)بر او منت گذاشته و به او حکمت عطا کردیم». پس همه شما بزرگواران میتوانید لقمان باشید و خداوند به شما حکمت ارزانی کند. این در حالی است که لقمان علیه السلام مدت زیادی چوپانی کرده، عبد و غلامِ زرخرید بوده و چهره ی زیبایی هم نداشته اما شما بحمد الله از نعمت آزادی و جوانی برخوردارید و باید از فرصت خود در راه کسب حکمت استفاده کنید. ما خیلی اوقات قدر خود را نمیدانیم و از فرصت ها استفاده نمیکنیم.

خداوند به غلامی به اسم لقمان حکمت ارزانی داشته و موعضات او را در برترین کتابی که بشر دیده ذکر کرده و ذیل آن سخن گفته! چه افتخاری بالاتر از این؟ و چه مانعی هست که من و شما به این مقام و این حکمت نرسیم؟ گروه : سایر  |  
درس اخلاق هفتگی 8مهر1400درس اخلاق هفتگی 8مهر1400درس اخلاق هفتگی 8مهر1400
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد نمایید:

حداقل
جستجو
حداقل
RSS