سه شنبه ، 1 خرداد ، 1403
حداقل
اخبار مرتبط با حوزه هاي علميه
کد خبر: 785   |  دفعات بازدید : 576   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

حوزه علمیه اهل جناح بازی نیست

29 آبان, 1398 16:15
مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: حوزه در برابر خطا و انحراف در هر جا که باشد سخن عالمانه و درست می زند و این حوزه اهل جناح بازی نیست و نقد صحیح مواضع غلط از وظایف اصلی حوزه است.

آیت الله علیرضا اعرافی در بیست و یکمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که در موسسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به جایگاه والای نهج البلاغه عنوان کرد: ابعاد وسیع تمدن ساز در نهج البلاغه به زیبایی ترسیم شده است.

وی افزود: جامعه اساتید پیشگام پیام رسول خدا(ص) است و پرچمداری و ابلاع پیام خاندان پیامبر گرامی اسلام از کارهایی است که طلاب باید به آن عمل کنند.علی رغم همه کاستی ها، تلاش مجدانه و پیوسته مسئولان مرکز مدیریت حوزه های علمیه در جهت اعتلای حوزه است.

آیت الله اعرافی مطرح کرد: تدوین اسناد جامع در حوزه از اقداماتی است که ما در پرتو راهنمایی های مرجعیت انجام می دهیم و اقدامات خوبی در قم و شهرستان ها انجام شده است.

وی تاکید کرد: ما در این مسیر نیازمند حمایت و راهنمایی و نقد متخصصان هستیم و در حوزه فقه معاصر، دفتر این فقه به بررسی های لازم می پردازد و چند درس در این حوزه آماده شده است.

مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: باید انتخاب گری طلاب و آزادی آن ها در انتخاب اساتید حفظ شود، انتظاری که از اساتید وجود دارد توجه به شرایط طلاب بوده و طلاب در شرایط نه چندان مناسب با سختی ها دست و پنجه نرم می کنند.

آیت الله اعرافی مطرح کرد: امیدواریم قلب حوزه که دروس سطوح عالی است، آماده ایفای نقش های بیشتر باشد، این قلب حوزه باید تولید علم و اندیشه کند؛ امروز در جهانی قرار داریم که قافله علم رو به جلو است.

وی تصریح کرد: ما نیازمند افرادی همچون خواجه نصیرالدین طوسی هستیم که به نیازهای نو در جامعه پاسخ دهند، این کار به عهده قلب حوزه که سطوح عالی است می باشد.

مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: آسیب هایی در مقوله اخلاق و تربیت وجود دارد که باید حل شود؛ حوزه ما باید حوزه ای باشد که به اصالت های خود عشق بورزد، به پرسش ها پاسخ دهد، در مبارزه با تجمل و تشریفات پیشگام باشد، در کنار مستضعفین باشد و بنیان آن بر علم بنا شده باشد، حوزه مستقل اهل نقد و مطالبه و پاسخگوی نیازها باشد.

آیت الله اعرافی بیان کرد: حوزه در برابر خطا و انحراف در هر جا که باشد سخن عالمانه و درست می زند و این حوزه اهل جناح بازی نبوده و نقد صحیح مواضع غلط از وظایف اصلی حوزه است.
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد نمایید:

حداقل
جستجو