يکشنبه ، 31 تير ، 1403
حداقل
اخبار مرتبط با حوزه هاي علميه
کد خبر: 815   |  دفعات بازدید : 1565   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تولیت مدرسه علمیه امام خمینی: طلاب انقلابی بمانند و از نظام دفاع کنند|وجود رهبری مایه آرامش دل ها است

10 آذر, 1398 16:43
آیت الله صدیقی با تاکید بر اینکه طلاب انقلابی بمانند و انقلابی از نظام دفاع کنند، گفت: وقتی کسی رهبری حکیمی چون امام خامنه ای دارد، دارای نعمت، امنیت و آرامش دل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، امروز در جلسه اخلاق طلاب حوزه های علمیه خواهران تهران که در مدرسه بانو امین برگزار شد، گفت: خداوند متعال در قرآن کریم آیه ای را بیان فرموده است که این آیه با این ایام مناسبت دارد.

وی ادامه داد : خداوند در آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده می فرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ که این آیه بیان کننده شاخصه ها و ویژگی های افراد بسیجی است.

امام جمعه موقت تهران افزود: خداوند خطابش در این آیه به مومنان و کسانی است که در رکاب پیامبراکرم(ص) بودند و به آنها می فرماید: اگر از دین خود مرتد شوید خداوند افراد دیگری را جایگزین شما می کند.

آیت الله صدیقی اضافه کرد: نکته حائز اهمیتی در این آیه هست که خداوند می فرماید: در بین شما مومنان، این پیش بینی و احتمال، جدی هست که عده ای از این مسیر رسول خدا، مسیر دین و مسیر انقلاب ارتجاع می کنند و بر می گردند و زاویه می گیرند و خط شان را عوض می کنند.

وی با اشاره به بخش هشدار دهنده این آیه گفت: انسان اگر قدر نعمتی که به او داده شده را نداند و شکر نعمت را بجا نیاورد خداوند این نعمت را از او می گیرد. وقتی کسی رهبری حکیمی چون امام خامنه ای دارد، دارای نعمت، امنیت و آرامش دل است، مسائل اخلاقی و هدایت در اختیار اوست اما قدر این نعمتها را نداند، که امنیت اخلاقی، امنیت فکری، امنیت اجتماعی و امنیت قضایی چه گوهر، گنج و چه سرمایه ای هستند، در این صورت مراقبت نمی کند و دشمن می آید این سرمایه را غارت می کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) درخصوص توجه به نعمتها اظهار داشت: روایت داریم وقتی خداوند به شما نعمت می دهد با نعمت خوب مجاورت کنید، نعمت اگر از جامعه ای برود دیگر برنمی گردد.

وی ادامه داد: نعمت آزار نباشید، نعمت را قدر بدانید و از نعمت حفاظت و حمایت کنید، زیرا نعمت گریز پاست اگر شما به آن اخم و بداخلاقی کردید این نعمت می گریزد. تمام نعمتها مثل کبوترهایی هستند که وقتی از دل برخیزد دیگر بر دل نمی نشیند. نعمتی که از گروه و جامعه ای رخت بربست و جدا شد دیگر بر نمی گردد.

تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده، ویژگی هایی برای بسیجیان، مهدی باوران، مهدی یاوران و ولایت مداران برشمرد و بیان کرد: یک ویژگی این قوم بسیجی که خداوند آنها را در پس ارتداد مومنان می آورد، این است که خداوند اینها را دوست دارد و آنها هم خدا را دوست دارند لذا مسأله محبت، یک مسأله طرفیتی است.

آیت الله صدیقی ادامه داد: برهمین اساس است که می فرمایند بسیج مدرسه عشق است. باید این را همگی باور کنیم که طلبه تا عاشق نشده واقعا طلبه نیست، طلبه بی قرار امام زمان است و هجران امام زمان(عج) او را می سوزاند.

تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با اشاره به شاخصه های این دوست داشتن اظهار داشت: این دوست داشتن خدا براساس شاخصه هایی مشخص می شود از جمله آن شاخصه ها در وجود انصارالله و لشکر خدا است که در راه خدا با شیطان و هوای نفس مبارزه می کنند و در این مسیر صفوف به هم تنیده، مقاومت پولادین، استقامت و ایستادگی دارند.

وی افزود: تبعیت از رهبری و تبعیت از زمامدار آسمانی بیانگر آن است که انسان خدا را دوست دارد و از هوای نفس پیروی نمی کند.

امام جمعه موقت تهران ویژگی دیگر این افراد بسیجی را جهاد در راه خدا دانست و گفت: نشانه بسیجی، منتظر حضرت حجت عج، ولایت مدار و انقلابی بودن و جهاد در راه خداست. این افراد از سنگر خارج نمی شوند و زندگی را جبهه می دانند و سنگر این افراد، جهاد اکبر در قدم اول، جهاد اوسط در قدم دوم و جهاد اصغر در قدم سوم است.

آیت الله صدیقی آخرین صفت این گروه را شجاعت و نهراسیدن از جوسازی ها دانست و اظهار داشت: این افراد از جوسازی ها نمی ترسند، از شبکه ها و تیترهای روزنامه های زنجیره ای و هیاهوها نمی ترسند. لذا انسان باید تمام گوش و حواسش به خدا باشد دیگران هرچه می خواهند بگویند.

امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: سعی کنید برای خدا با محبت زندگی کنید، با محبت انقلابی باشید و با محبت از انقلاب دفاع کنید./

نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد نمایید:

حداقل
جستجو