جمعه ، 18 آذر ، 1401
حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 922   |  دفعات بازدید : 392   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام

05 بهمن, 1400 09:19
حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی،مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه و دبیر کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، دوشنبه چهارم بهمن ماه سال حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با حضور در جامعه علمیه امیر المومنین علیه السلام به باردید از حوزه علمیه و نشیت با مدیریت و معاونین این حوزه پرداخت.
ایشان پس از اقامه نماز مغرب و عشا با حضور در مسجد ولی الله اعظم عجل الله فرجه ضمن نشستی صمیمی با طلاب، از ضرورت کار جهادی طلاب در عرصه جهاد تبیین گفتند.
مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه در این نشست بیان کرد: انقلاب اسلامی و حوزه علمیه ثمره های بسیار زیادی داشته که فقط یک نمونه ی آن ملیون ها شیعه ی نیجریه هستند. طلاب با توجه به بیانات جدید رهبری معطم انقلاب، امام خامنه ای حفظه الله باید در عرصه جهاد تبیین آغاز به فعالیت کنند و این ثمرات را به مردم نشان بدهند. ما روزگاری را گذرانده ایم که خاندان پهلوی فقط و فقط در فکر چپاول ملت بودند. به حدی که زمانی که محمدرضا پهلوی از دنیا رفت، همسرش فرح یکی از ثروت مند ترین زنان جهان شد. ثروتمند ترین زن جهان با وجود این که محمدرضا از سلطنت خلع شده و متواری گشته بود.
حجت الاسلام زمانی اظهار داشت: این فلاکتی بود که ما دچار آن بودیم. یک خانوانده صرفا به خاطر این که فرزند یک فرد هستند به ما حکومت میکردند و ثروت مملکت را به حساب های خودشان در کشور های اروپایی میریختند. امروز هم بسیاری از کشور ها به این فلاکت دچار هستند. عربستان سعودی که داعیه دار اسلام در دنیاست وضعیتش اینطور وضعیتی است. کاری نداریم به باج های عظیمی که به استکبار جهانی میدهند و گاو شیرده آنان شدند. شما ببینید که شاهزاده های این ها چه بریز و بپاش هایی میکنند و از سرمایه ملی که حق تمام مردم است چطور در اروپا و آمریکا ولخرجی میکنند.
وی در ادامه افزود: وظیفه طلاب امروز سنگین تر از همیشه است. به‌لطف الهی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، طلاب حضور بیشتری در جامعه داشتند و در طول 43 سال گذشته حرکت های عظیمی شکل گرفته، از دوران دفاع مقدس، در دوران حرکت علمی و خدمات بی‌منت در دوران کرونا و در حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله بارها دیده‌ایم. اما جهاد تبین از همه این ها مهم تر است و باید سرلوحه کار طلبه شود.

مسئول دفتر حوزه تصریح کرد: دوران شیوع بیماری کرونا و خدماتی را که بدون مزد و منت ارائه شد و همچنان ادامه دارد، نمونه دیگری از حرکت برگرفته از روحیه جهادی طلاب برشمردند و با توجه به ولادت حضرت صئیقه طاهره سلام الله علیها تأکید کردند: حضرت فاطمه زهرا باید در همه جهات به‌ویژه حرکت‌های اجتماعی و انقلابی، اسوه و الگو باشند.

در پایان نیز ایشان در نشست دیگری با معاونین و اساتید جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام، نظرات ایشان برای تقویت روحیه جهادی طلاب علی الخصوص در عرصه جهاد تبیین را شنیدند قول پیگیری دادند.
گروه : اخبار و اطلاعیه های حوزه علمیه جامعه أمیرالمؤمنین علیه السلام  |  
حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلامحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی در جامعه علمیه امیرالمومنین علیه السلام
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده را وارد نمایید:

حداقل
جستجو
حداقل
RSS